USG piersi Bytom prywatnie wykonywane w naszym gabinecie jest obiektywną, bezpieczną, obrazową metodą oceny stanu piersi. Można ją wykonywać u kobiet w ciąży oraz karmiących.

Podczas badania lekarz przykłada do skóry głowicę, która emituje ultradźwięki. Ultradźwięki wykorzystywane w badaniu odbijane są przez tkanki o różnej gęstości i przekształcane są w obraz. Badanie to każda kobieta powinna wykonywać systematycznie jako profilaktykę raka piersi. Dzięki temu, że jest to nieinwazyjna metoda badania można ją wykonywać wielokrotnie. Szczególnie zaleca się tego typu profilaktykę kobietom w wieku 20-40 lat. Pacjentkom powyżej 40-roku życia, zaleca się jako badanie uzupełniające ze względu na to, że jest pomocne w wykrywaniu zmian, których nie wykazało badanie mammograficzne.

USG piersi BYTOM


!!! Pamiętaj !!!

!!! Statystyki wykazują, że zdecydowana większość zmian wykrywanych w czasie samobadania nie należy do zmian złośliwych !!!

 

USG piersi a samobadanie

Jeśli podczas samobadania wykryjesz w swojej piersi guzek najpierw zbadaj odpowiedni fragment drugiej piersi, aby sprawdzić czy tam też nie występuje podobna zmiana. Jeśli podobna zmiana występuje w obu piersiach, zwykle nie jest ona groźna. Należy ją oczywiście skontrolować u lekarza aby mieć 100% pewności.

W sytuacji kiedy zmiana dotyczy tylko jednej piersi również nie ma powodu wpadać w panikę! Należy zapamiętać gdzie zlokalizowany jest znaleziony guzek i udać się jak najszybciej na badanie USG piersi aby ocenić charakter zmiany. Lekarz oceni guzek w skali Bi-Rads. W zależności od klasyfikacji Bi-Rads zmiana zostanie albo do okresowej obserwacji, albo będą potrzebne kolejne badania diagnostyczne, które w 100% pozwolą sklasyfikować charakter zmiany. Takim badaniem będzie biopsja cienkoigłowa (BAC). Nie należy się jej bać gdyż jest to badanie zupełnie niebolesne.

Doświadczenie w badaniu USG

Obiektywizm badania USG zależy od doświadczenia lekarza wykonującego badanie. W naszym Gabinecie badanie wykonuje lekarz - chirurg, który zajmuje się leczeniem chirurgicznym wszelkich zmian. Połączenie jego chirurgicznego doświadczenia z odpowiedniej klasy aparatem ultrasonograficznym, w który wyposażony jest nasz Gabinet, daje sumarycznie rzetelny i obiektywny wynik badania USG piersi.

Oferujemy najwyższy poziom świadczonych usług zgodny z najnowszymi metodami obowiązującymi w świecie światowej medycyny. Zapraszamy w przypadku najmniejszych nawet wątpliwości.

W naszej ofercie znajdą Panie:

  • kontrolne, okresowe badania USG piersi
  • konsultacje lekarskie i chirurgiczne wszelkich zmian (w każdym stopniu skali Bi-Rads)
  • konsultacje w profilaktyce raka piersi
  • biopsje cienkoigłowe BAC

Z nami dbaj o swoje PIERSI


http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/Badania-piersi-usg-mammografia-biopsja_34544.html