Badanie USG piersi Bytom - Witamy na stronie Gabinetu zajmującego się zdrowiem Waszych piersi. Każda kobieta bez wyjątku powinna cyklicznie wykonywać badanie. Dobre USG piersi to podstawa profilaktyki raka i gwarancja bezpieczeństwa. Dzięki regularnym badaniom można uniknąć złośliwego guza co w konsekwencji może uratować życie !

Badanie USG należy wykonywać w przypadku:

 • przypadkowego wykrycia nawet malutkich guzków piersi np. podczas kąpieli
 • pojawienia się bólu piersi nieznanego pochodzeniaBadanie USG piersi Katowice
 • pojawienia się wycieku z brodawki sutkowej
 • wykrycia zmian kształtu przez kobietę w
  badaniu kontrolnym - samokontrola
 • wykrycia w badaniu palpacyjnym powiększonych węzłów chłonnych pachowych
 • wykrycia wyczuwalnych guzków w badaniu kontrolnym - samokontrola
 • profilaktycznie: każda kobieta od 20 do 30 roku życia - co 2 lata
 • profilaktycznie: każda kobieta po 30 roku życia - co rok.

Badania kontrolne i szybka reakcja na wyżej wymienione objawy pozwalają na szybkie postawienie prawidłowej diagnozy czyli bezwzględnego warunku potrzebnego do wyboru odpowiedniej metody leczenia. Wszytko to zwiększa szanse pacjentki na całkowite wyleczenie. Statystki wyraźnie mówią, że zmiana uchwycona we wczesnym okresie jest w znakomitej większości przypadków całkowicie wyleczalna. Cena dobrego badania USG jest znikoma w stosunku do ceny zdrowia. Dlatego najważniejsze to mieć świadomość, wykonywać regularnie samobadanie piersi oraz badania screeningowe USG .

Nasze doświadczenie w badaniach USG w Katowicach i Bytomiu

Badanie piersi i jak i szeroko pojęte leczenie w naszym gabinecie prowadzi bardzo doświadczony chirurg dr n. med. Marek Janisz. Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Zabrzu. W w 1992 roku zakończył studia i rozpoczął specjalizację - chirurgia ogólna. Doświadczenie w zakresie badania i leczenia chorób sutka zdobył w Poradni Chorób Sutka w Bytomiu. Obecnie pracuje przede wszystkim nad profilaktyką raka i wykonywaniem badań USG. Diagnozuje wszelkie zmiany oraz prowadzi kwalifikacje do zabiegów. Posiada duże doświadczenie w leczeniu chirurgicznym, mammotomijnym i niechirurgicznym.

W naszej klinice badania są wykonywane prywatnie na aparacie najwyższej klasy: aparat General Electric - Logiq 9 - Color Doppler. Badanie absolutnie bezbolesne. Pacjentka czuje jedynie nieznaczny ucisk na piersiach wynikający z przylegania głowicy aparatu. Badanie nie wymaga żadnego przygotowania i może być wykonane w każdym momencie. Ultrasonografia to metoda bardzo bezpieczna, nie niosąca za sobą żadnego ryzyka.

Dobre USG piersi to najlepsze badanie diagnostyczne.

Badanie USG piersi BytomPacjentka po badaniu otrzymuje wynik w postaci opisu oraz dokumentacji zdjęciowej. Lekarz podaje również wytyczne dotyczące dalszego postępowania, które może być:

 • kontrolne,
 • diagnostyczne,
 • lecznicze
 • badanie piersi.

Leczenie guzków piersi Bytom

USG daje możliwość wykonania biopsji. Pod kontrolą ultrasonografu możemy bardzo precyzyjnie wykonać takie badanie. Jest to najczęściej biopsja cienkoigłowa - zupełnie bezbolesne badanie ! Absolutnie nie należy się go bać. Pacjentka nie czuje nawet momentu ukłucia. Po kilku dniach otrzymujemy wynik i na podstawie tego można prowadzić dalsze leczenie lub pozostawić zmianę do obserwacji i okresowej kontroli. Należy pamiętać, że skierowanie na biopsję nie oznacza od razu najgorszego. Bardzo często lekarz, kierując na biopsję, chce się upewnić, że można daną zmianę pozostawić do obserwacji i okresowego badania USG piersi.

 

Drogie Panie pamiętajcie, że najważniejsza jest świadomość i profilaktyka.


Zapraszamy pacjentki nie tylko z Bytomia, ale również z takich miast jak: Katowice, Bytom, Zabrze, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Chorzów, Gliwice, Będzin, Sosnowiec, Czeladź, Świętochłowice, Ruda śląska, Tarnowskie Góry, Dąbrowa Górnicza
Gabinet USG sutków prywatnie

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz