Lipoliza jest skuteczną i bezpieczną bezoperacyjną metodą rozpuszczenia tkanki tłuszczowej. Polega na wstrzykiwaniu w modelowane okolice ciała fosfatydylocholiny. Metoda ta stanowi alternatywę dla osób pragnących modelować sylwetkę bez konieczności uciekania się do zabiegów operacyjnych.

Zabiegi lipolizy stosujemy u osób, które mimo usilnych starań nie potrafią osiągnąć zamierzonych rezultatów w kształtowaniu sylwetki. Efekty uzyskujemy bez konieczności wykonywania żmudnych ćwiczeń i bez stosowania uciążliwej diety. Nie jest to metoda na odchudzanie i u osób z nadwagą takie postępowanie może być nieskuteczne.


Lipoliza - co to dokładnie jest?

Fosfatydylocholina jest naturalnym składnikiem naszego organizmu.
Preparat w formie leku otrzymywany jest z ziaren sojowych. Lek ten jest stosowany od dawna, nie można go zatem postrzegać jako niebezpiecznej nowości na rynku medycznym. Od dawna stosowany jest głównie w leczeniu zatorów tłuszczowych w formie injekcji dożylnych. Lipoliza jest zatem jedynie nową techniką w stosowaniu fosfatydylocholiny.

Jakie są zalety lipolizy?

 • stopniowy, plynny efekt
 • wysoka skuteczność w redukcji tłuszczu
 • niskie koszty przekładające się na duży efekt
 • zabieg nie  powoduje  ograniczeń  w  aktywności  zawodowej  i osobistej

Czy lipoliza może być niebezpieczna?

Prawidłowe stosowanie lipolizy nie jest niebezpieczne. Dla przykładu w Stanach Zjednoczonych fosfatydylocholina stosowana jest w celu lipolizy już od 2004 roku. Do tej pory nie odnotowano żadnych problemów związanych z jej stosowaniem.

Jak to działa?

Fosfatydylocholina podawana do tkanki tłuszczowej powoduje wypłukiwanie z nich tłuszczu, co jest możliwe po uszkodzeniu komórek tłuszczowych przez inny składnik preparatu, produkty ich rozpadu są przenoszone wraz z krwiobiegiem do wątroby, skąd są wydalane do przewodu pokarmowego.

Jakie części ciała najczęściej poddaje się zabiegowi?

Najczęściej Lipoliza stosujemy w okolicach podbródka, brody, policzków, dolnej części ramion.

Jak wygląda sam zabieg lipolizy?

Zabieg polega na podawaniu preparatów fosfatydylocholiny określone rejony ciała za pomocą bardzo cienkiej igły. Większość pacjentów znosi dobrze podawanie leku bez znieczulenia, ale u niektórych osób stosujemy znieczulenie miejscowe nasiękowe skóry.

Jakie mogą byc powikłania lipolizy?

Po zabiegu lipolizy nie spotykamy niezadowolonych pacjentów. Zabiegi te nie są obarczone ryzykiem o ile wykonywane są w odpowiednich warunkach przez doświadczonego lekarza. Jedynym realnym powikłaniem po tym zabiegu jest rozpuszczenie tkanki tłuszczowej oraz likwidacja cellulitisu! Po lipolizie u części pacjentów obserwujemy zaczerwienienia skóry, lekkie obrzęki, siniaki, uczucie dyskomfortu w miejscu podania, swędzenie. Objawy te ustępują do około 5-ciu dni po podaniu leku. 

Jak długo trwa kuracja i ile można dzięki niej zyskać?

Najczęściej stosujemy 2 do 6 powtórzeń zabiegu - w zależności
od oczekiwanej redukcji tkanki tłuszczowej. Proces redukowania tkanki tłuszczowej przebiega stopniowo, a nie skokowo. W związku z tym nie jest on widoczny dla innych osób od razu, ale jest wyraźnie zauważalny po zakończeniu procesu.

Jakie są przeciwwskazania?

Fosfatydylocholina jest naturalnym składnikiem naszego organizmu.

Kriolipoliza - Nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej

Preparat w formie leku otrzymywany jest z ziaren sojowych. Lek ten jest stosowany od dawna, nie można go zatem postrzegać jako niebezpiecznej nowości na rynku medycznym. Od dawna stosowany jest głównie w leczeniu zatorów tłuszczowych w formie injekcji dożylnych. Lipoliza jest zatem jedynie nową techniką w stosowaniu fosfatydylocholiny. 

Jest to metoda polegająca na chłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy). Wynikiem zabiegu ma być redukcja tkanki tłuszczowej. Na skutek mrożenia lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę. Dzięki temu kriolipoliza niszczy tylko komórktłuszczowe, a oszczędza inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy.

Niszczenie tkanki tłuszczowej poprzez zamrożenie komórek tłuszczowych.
 • Absolutnie nieinwazyjny, bezbolesny zabieg, którego skuteczność poparta jest badaniami naukowymi.
 • Tylko w naszej klinice zabieg Kriolipolizy z konsultacją lekarską wliczoną w cenę zabiegu może być częścią kompleksowej kuracji odchudzającej.

Po zabiegu można natychmiast powrócić do codziennych czynności. Jest to idealnie rozwiązanie dla ludzi zabieganych, cierpiących na brak czasu, którzy chcą uniknąć bólu, ryzyka i długiej rekonwalescencji związanej na przykład z zabiegami chirurgicznymi.

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY ZABIEGU:

 • Skuteczność w eliminacji tłuszczu poparta solidnymi dowodami naukowymi (utrata tłuszczu średnio 22% po jednym zabiegu!) Rezultat widoczny już po jednym zabiegu
 • Technologia zamrażania komórek tłuszczowych jest znacznie skuteczniejszą metodą usuwania tłuszczu niż zastosowanie laserów, fal radiowych czy skoncentrowanych ultradźwięków
 • Całkowicie bezpieczny, bezbolesny i nieinwazyjny zabieg, który działa tylko na komórki tłuszczowe bez uszkadzania innych komórek
 • Zabieg bez użycia igieł, skalpela, ani znieczulenia
 • Umożliwia miejscową redukcję wybranych fałdów tkanki tłuszczowej
 • Idealnymi kandydatami do zabiegu  są osoby o nadmiarze tkanki tłuszczowej przede wszystkim w okolicach brzucha, boków i pleców, niedającej się łatwo wyeliminować za pomocą diety i ćwiczeń.
 • Eliminuje fałdy tkanki tłuszczowej oporne na dietę i ćwiczenia

 

 • powiększanie piersi bytom
 • powiększanie ust bytom
 • usuwanie tkanki tłuszczowej bytom
 • usuwanie zmarszczek bytom
 • usuwanie zmarszczek mimicznych bytom
 • usuwanie zmarszczek pod oczami bytom
 • medycyna estetyczna bytom