powiększanie ust kwasem hialuronowym bytom katowice śląskPowiększanie ust kwasem hialuronowym polecane jest każdemu, kto nie jest zadowolony z rozmiaru oraz ukształtowania swoich ust. Dzisiejsza medycyna estetyczna daje praktycznie nieograniczone możliwości, dzięki czemu zabieg trwający około 30 minut  zapewnia wymarzony kształt oraz wielkość ust po wypełnianiu.

Utrzymanie ust w idealnym stanie nie jest łatwe – niestety ich struktura jest bardzo delikatna i szybko ulega działaniu czasu, przez co usta stają się wiotkie, zwężają się i tracą blask – słowem bardzo łatwo są na nich widoczne pierwsze procesy starzenia. Poza tym, rzadko zdarza się, żeby natura obdarzyła nas idealnym kształtem ust.

Na szczęście medycyna estetyczna pozwala skutecznie zaradzić temu problemowi – wypełnianie, powiększanie ust do wymarzonego kształtu i ich odmładzanie to zabiegi, które w rekach doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej są w stanie błyskawicznie przywrócić blask i nadać idealny kształt niemal każdym ustom.
Zabieg może być wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych kobiet a także mężczyzn, korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. W późniejszym wieku dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej. Usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność.

Co daje modelowanie / powiększanie ust kwasem hialuronowym ?

 • powiększenie ust

  juvederm powiększanie ust kwasem hialuronowym Bytom

 • nadanie symetrii ust
 • poprawę kolorytu oraz konturu ust
 • nawilżenie ust
 • wypełnienie drobnych zmarszczek wokół ust

Ponieważ okolice ust są bardzo wrażliwe, proponujemy pacjentom znieczulenie albo przy pomocy kremu znieczulającego ok. 40 min przed zabiegiem, albo przez znieczulenie przewodowe (tzw. dentystyczne).

Efekty estetyczne powiększania ust są widoczne tuż po zabiegu, który trwa od kilku do kilkunastu minut. Wyraźne, satysfakcjonujące Pacjentkę zmiany w wyglądzie ust utrzymują się od 8 do 12 miesięcy w zależności od indywidualnych cech organizmu.


Dla kogo przeznaczone są zabiegi powiększania ust kwasem hialuronowym ?

Dodatkowo zabieg powiększania ust doda ustom sprężystości i jędrności, niwelując oznaki starzenia i zmarszczki okolic ust (tzw. „zmarszczki palacza"). Wypełnienie ust kwasem hialuronowym polecane jest także osobom, które borykają się z problemem zanikającego kolorytu oraz takie, u których zachodzi konieczność rekonstrukcji asymetrii.

W klinice urody "Korona" wykorzystywane są różne metody powiększania ust. Zabieg dostosowywany jest indywidualnie do oczekiwań pacjenta. Mimo tej różnorodności jedną z najczęściej wykonywanych terapii w tym zakresie jest wypełnianie ust kwasem hialuronowym. Od kilku lat najpopularniejszą metodą powiększania ust jest wstrzykiwanie preparatów kwasu hialuronowego, których efekty utrzymują się od paru miesięcy do wielu lat. Kwas hialuronowy to bardzo bezpieczny wypełniacz, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie.  Dzięki czemu jest on biokompatybilny i bez problemu jest przyjmowany przez nasz organizm. Kwas hialuronowy występuję naturalnie w naskórku i jest on całkowicie bezpieczny dla ludzkiego organizmu.

W "Klinice "Korona" do zabiegu wypełniania ust wykorzystywane są produkty takich marek jak:

 • Juvéderm
 • Restylanerestylane wypełnianie ust kwasem w Bytomiu na Śląsku
 • Teosyal
 • Amalian
 • Emervel
 • StylAge

Przebieg zabiegu wypełniania ust kwasem hialuronowym

Zabieg modelowania ust nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w przerwie na lunch.
Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem.

W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego.
Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć makijaż z ust.

Preparat kwasu hialuronowego jest wstrzykiwany przez lekarza w skórę właściwą przy pomocy ampułko-strzykawki i bardzo cienkiej igły.

Zalecenia pozabiegowe

Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji w obrębie ust, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło(solarium, promienie słoneczne, sauna).
Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.


Jakie są przeciwwskazania oraz działania niepożądane ?

 • zabiegi przeciwwskazane dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią
 • przeciwwskazaniem jest również występowanie miejsc z problemami skórnymi typu zapalnego i (lub) infekcje (opryszczka, trądzik itp.)
 • kolejne przeciwwskazanie to skłonność do blizn przerostowych (keloidów), choroby układu immunologicznego, immunoterapia, nadwrażliwość na kwas hialuronowy
 • Po zastrzyku mogą wystąpić reakcje zapalne tj. obrzęk, zaczerwienienie, rumień. Może też pojawić się mały krwiak. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni po powiększaniu ust kwasem hialuronowym.

Zobacz również: Depilacja laserowa LightSheer - laserowe usuwanie owłosienia